pt.. cze 21st, 2024

NPORG

NPORG

Nowoczesna kuchnia otwarta na salon

kuchnia

Kuchnia jest sercem domu, miejscem, gdzie nie tylko przygotowujemy posiłki, ale również na co dzień spędzamy sporo czasu. Warto więc zadbać o to, by aranżacja kuchni była stylowa, funkcjonalna i zapewniała komfortowe korzystanie z tego pomieszczenia. Popularnym rozwiązaniem są w ostatnim czasie kuchnie otwarte na salon, które sprawiają, że wnętrza stają się bardziej funkcjonalne, a także dają więcej możliwości aranżacyjnych.

Kuchnia otwarta na salon to dobre rozwiązanie zarówno w dużych domach, jak i w małych mieszkaniach, w których problemem często są małe i pozbawione światła pomieszczenia. Jeśli w małym mieszkaniu zburzymy ścianę między kuchnią a salonem, wnętrze od razu zyska na przestronności i atrakcyjności. Kuchnia otwarta na salon ma całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim, jest o wiele jaśniejsza, co ułatwia jej aranżację. Kolejnym plusem jest możliwość przygotowywania posiłków, a jednocześnie przebywania z rodziną, która znajduje się w salonie. O wiele łatwiej jest też wygospodarować część jadalnianą, co jest trudne w małej i zamkniętej kuchni.

Właściwa aranżacja kuchni otwartej na salon

Aby kuchnia otwarta na salon była funkcjonalna, wygodna, a jednocześnie komfortowa, musimy zadbać o to, by była zaprojektowana i wykonana z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. W przypadku otwartej kuchni problemem może być ustawienie mebli i sprzętu AGD. Trzeba bowiem pamiętać, że otwierając kuchnię automatycznie tracimy jedną ze ścian. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest wtedy ustawienie mebli w kształcie litery L, warto wykorzystać maksymalnie ścianę, na której znajduje się okno. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pod parapetem również zamontować szafki bądź zabudowany sprzęt AGD.

W kuchni otwartej na salon możemy spotkać się również z wieloma niedogodnościami. Jedną z nich jest brak możliwości zamknięcia się w pomieszczeniu w momencie, gdy przygotowujemy potrawy o intensywnym zapachu lub dużo gotujemy. Przyda się więc dobrej jakości okap z wyciągiem, który będzie zbierał wszystkie zapachy, wilgoć i opary powstające w czasie gotowania. Dzięki temu nie trzeba będzie się obawiać, że wszystkie opary wyjdą na salon i będą wnikały w nasze meble wypoczynkowe.

Dobre rozwiązanie – kuchnie na wymiar

Kuchnie otwarte na salon, choć niewątpliwie mają sporo zalet, mogą powodować problemy z odpowiednią aranżacją. Przede wszystkim trzeba zadbać o maksymalne wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni na ścianach. W salonach meblowych można znaleźć sporo gotowych zestawów kuchennych, jednak nie wszystkie dobrze sprawdzą się po przeniesieniu ich w nasze kuchenne warunki. Czasem kuchnie gotowe są zbyt duże, innym razem zostawiają wiele wolnego miejsca. W takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie kuchni na wymiar, która pozwoli na optymalne wykorzystanie przestrzeni, a jednocześnie będzie w stu procentach dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkowników pomieszczenia.

Zalety kuchni robionych na wymiar

Kuchnie robione na wymiar doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach otwartych na salon, a także w małych i nieustawnych wnętrzach oraz w pomieszczeniach pod skosami, w których trudno jest wykorzystać przestrzeń przy wykorzystaniu gotowych zestawów meblowych. Dużą zaletą kuchni na wymiar jest również jakość ich wykonania. Najczęściej wykonane są one z drewna, które jest mocne, solidne, odporne na uszkodzenia, a także zdecydowanie bardziej trwałe niż meble wykonane ze słabych jakościowo płyt. Kuchnia na wymiar sprawdzi się także, jeśli wśród gotowych zestawów meblowych nie znajdujemy nic, co by nam się podobało pod względem funkcjonalności i estetyki. Wybierając meble robione na indywidualne zamówienie możemy mieć pewność, że wszystkie elementy będą dokładnie takie, jakie chcemy. Co więcej – kuchnia będzie niepowtarzalna i oryginalna. Nikt inny nie będzie miał takich samych mebli.

Wybieraj dobre zakłady stolarskie

Kuchnie na wymiar doskonale się prezentują, ale pod warunkiem, że są wykonane przez doświadczonych stolarzy, którzy specjalizują się w realizowaniu różnych opcji mebli kuchennych. Jeśli więc decydujemy się na wykonanie kuchni na wymiar, powierzmy jej realizację specjalistom z kwalifikacjami, doświadczeniem i bogatym portfolio. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że meble faktycznie będą solidne, efektowne i wykończone z dbałością o najdrobniejsze detale. Taka kuchnia na wymiar z pewnością przetrwa przez wiele sezonów, podczas gdy tanie zestawy kuchenne już po kilku latach zaczynają się prezentować dosyć kiepsko. Kuchnie na wymiar są zdecydowanie droższe, ale szereg ich zalet może w zupełności zrekompensować wyższe wydatki.